Документи, що ви будете надавати до системи - будуть захищені електронним цифровим підписом
 
На цій сторінці надається інформація про те, що це таке електронний підпис.
Електронний цифровий підпис (ЕЦП) (Digital signature) — вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа
Надійний засіб електронного цифрового підпису — засіб електронного цифрового підпису, що має сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.
Одним із елементів обов'язкового реквізиту є електронний підпис, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу.
Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник з електронним цифровим підписом автора.
Електронний цифровий підпис є складовою частиною інфраструктури відкритих ключів.
 
Призначення ЕЦП
Електронний цифровий підпис призначений для використання фізичними та юридичними особами - суб'єктами електронного документообігу:
- для ідентифікації підписувача;
- для підтвердження цілісності даних в електронній формі [Закон України Про електронний цифровий підпис. Стаття 4].
ЕЦП як спосіб ідентифікації підписувача електронного документу, дозволяє однозначно визначати походження інформації (джерело інформації), що міститься у документі. Завдяки цьому ЕЦП є також надійним засобом розмежування відповідальності за інформаційну діяльність у суспільстві, зокрема, відповідальності за дезінформування.
 
Політична роль ЕЦП
ЕЦП - інструмент забезпечення інформаційної безпеки держави
Електронний цифровий підпис, як засіб контролю походження і цілосності інформації, є ефективним інструментом забезпечення інформаційної безпеки на всіх рівнях інфраструктури суспільства: від персональної інформаційної безпеки людини до інформаційної безпеки держави. Тому ЕЦП, зокрема, і інфраструктура відкритих ключів, у цілому, є стратегічною оборонною технологією, від якості й надійності реалізації якої залежить Інформаційна безпека України.
 
 
© Copyright 2011-2017 «Центр надання адміністративних послуг»